forum poleska.net Strona Główna forum poleska.net
Forum mieszkanców Poleskiej 43-45-47

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wniosek o przekształcenie użytkowania w prawo własności
Autor Wiadomość
tomash 
Administrator

Wysłany: Śro Maj 06, 2015 17:23   Wniosek o przekształcenie użytkowania w prawo własności

Hej

Dziś wszyscy otrzymują pismo z UM w sprawie wniosku sąsiadów L. z bramy 45 o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Czy ktoś (wnioskodawcy?) ma ten temat rozpracowany? Czy bardziej nam się opłaca być właścicielami czy użytkownikami? Ograniczona perspektywa czasowa użytkowania wieczystego mało mnie zajmuje, zstępni jakoś sobie z tym poradzą ;-)

Marucha 

Wysłany: Czw Maj 07, 2015 14:42   

Tak właśnie tak... znaczy "pismo otrzymują - otrzymali". No i właśnie: rozszerzając zagadnienie, co się zmieni w temacie np. opłat za użytkowanie. Sama transformacja też coś kosztuje, ale podobno mamy 90% zniżki. Może sąsiedzi L. z bramy 45, jako inicjatorzy ruchu, coś opowiedzą na forum. Stuk ! Puk !

alfik T-15 (507)

Wysłany: Czw Maj 07, 2015 14:59   

opłaty to chyba raczej symbolika
jak będziemy właścicielami to nie będziemy płacić opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu - proste
poza tym własność to własność

mnie zastanawia tylko fakt, czy wszyscy mamy teraz 7 dni na złożenie wniosku ?
a jak nie zdążymy w te 7 dni to co ?
wszystko przepada i trzeba zaczynać od początku ?

KrztuszaKutusza 

Wysłany: Czw Maj 07, 2015 17:46   

Jasno, krótko i na temat. Po co? Dlaczego? Za ile? Niech się wnioskodawcy wypowiedzą. Za 50 złotych rocznie to mi się nie chce długopisu podnieść. Określić koszty przekształcenia, późniejszego utrzymanie itp. Jeżeli nie na forum, to niech na tablicach w każdej bramie umieszczą te informacje. W obecnej formie to jakaś partyzantka, ktoś coś, gdzieś, ale żadnych konkretów.

Pearson 

Wysłany: Wto Maj 12, 2015 20:41   

KrztuszaKutusza napisał/a:
Za 50 złotych rocznie to mi się nie chce długopisu podnieść.

A masz 7 dni na zgłoszenie sprzeciwu. W przeciwnym wypadku postępowanie będzie kontynuowane.

Elizja

Wysłany: Wto Maj 12, 2015 21:13   

Witam !
Ja też jestem potencjalna kandydatka w sprawie złożenia owego wniosku. Własnośc to własność. W jadnym z mieszkań , które posiadam , mam własnośc gruntu. Nie płace podatku od wieczystego użytkowania . Kilka lat temu koszt wykupu owego gruntu był 4,22pln. Śmieszne pieniądze. A w momencie jak jakiś szalony urzędnik wpadnie na pomysł wybudowania np. drogi prowadzącej przez nasz blok , to jako własciciele gruntu zawsze mamy większe pole do popisu , niz tylko dzierżawcy .

Amidalek 

Wysłany: Śro Sty 02, 2019 21:50   

Jesteśmy od dwóch dni właścicielami ziemi pod budynkiem. Czy planujecie skorzystać z rekompensaty i wcześniej wpłacić kasę za przekształcenie? Kiedy dostaniemy informację o przekształceniu? Aby przyśpieszyć, trzeba wysłać wniosek o chęć skorzystania z ulgi?

Odpowiedz do tematu