forum poleska.net Strona Główna forum poleska.net
Forum mieszkanców Poleskiej 43-45-47

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont klatek
Autor Wiadomość
Elizja

Wysłany: Pon Paź 14, 2013 19:44   Remont klatek

O ile mnie pamięć nie myli , to było przeprowadzone głosowanie na temat malowania klatek schodowych i korytarzy . Pomysł nie przeszedł . Więc z jakiego powodu i na podstawie jakiej uchwały odbywa się remont klatki schodowej w 45 ? Na podstwie jakiej uchwały i jakich dokumentów i wygranego przetargu weszła firma remontowa i malowane będą klatki skoro właściciele nie wyrazili zgody w głosowaniu ?
Eureka uprawia samowolkę i marnuje nasze pieniądze . :oops:

zarządca-EUREKA

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 09:33   

Witam,
Malowanych jest tylko kilka korytarzy, tych które najbardziej tego wymagają. Pochlapane czarną pastą do butów, zalane, pobrudzone przez nieustalonych sprawców.
Koszt malowana będzie pokryty z bieżących środków na konserwację a nie z funduszu remotowo-inwestycyjnego. Nie ma więc mowy ani o samowoli. Właściciele mieszkań zabrudzonych korytarzy zgłaszali potrzebę ich odmalowania.

Marta Sakowska
Administrator Nieruchomości

Izka 

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 14:06   

Ja tam nie mam pretensji - teraz koło nas jest ładnie :)

mabu 

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 13:40   

zarządca-EUREKA napisał/a:
Właściciele mieszkań zabrudzonych korytarzy zgłaszali potrzebę ich odmalowania.

Czy ja mam rozumieć, że odmalowanie zalanych klatek na przełomie roku 2012/2013 odbyło się z funduszy wspólnoty, a nie odszkodowania uzyskanego od ubezpieczyciela? Jeśli jestem w błędzie to jaka suma została wtedy wypłacona przez ubezpieczyciela. Po zalaniu były zgłaszane prośby o odmalowanie, ale sprawa przeciągnęła się prawie rok.

ALSAELRKEAT 

Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 12:03   Re: Remont klatek

Na podstawie jakiej uchwały i jakich dokumentów i wygranego przetargu weszła firma remontowa i malowane będą klatki skoro właściciele nie wyrazili zgody w głosowaniu ?
Eureka uprawia samowolkę i marnuje nasze pieniądze . :oops: [/quote]

Sprawa malowania klatek - sprzed czterech lat - wciąż nie została wyjaśniona przez Eurekę, która rzeczywiście uprawia samowolkę !

Byłam jednym z OŚMIU Mieszkańców, jacy z Poleskiej 43, 45, 47, przybyli na zebranie, w bramie 45, w czerwcu, odnośnie wyboru koloru, na jaki mają być pomalowane klatki.
Wówczas, WSZYSCY (!) zebrani, odrzucili wniosek o malowanie w geometryczne wzory, części ściany przy windach, bo to nie upiększy, a wyłącznie podroży koszt malowania.
Zatem, skąd decyzja Eureki by jednak malować owe "plastry miodu" ???

zarządca-EUREKA

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 07:32   

Witam serdecznie

W roku 2015 została podjętą uchwała nr 4/2015 odnośnie malowania klatek schodowych w latach 2015-2017.

Na wykonanie prac remontowych 28.11.2016 r. został przeprowadzony konkurs ofert i wykonano wykonawcę.

Ustalenie o wzorach geometrycznych zapadło na zebraniu 30.03.2017 oraz na podstawie mailowych odpowiedzi mieszkańców.

ALSAELRKEAT 

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 09:21   

Byłam na czerwcowym zebraniu i wszyscy przybyli na nie Lokatorzy, zdecydowali o nie malowaniu geometrycznych wzorów tzw."plastrów miodu", na ścianie przy windzie.
Zatem - po pierwsze, po co zwołano zebranie w czerwcu, a po drugie, dlaczego Zarząd Eureki zmienił decyzję Mieszkańców ?

zarządca-EUREKA

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 14:16   

Witam ponownie

W czerwcu odbyło się spotkanie nie zebranie, komisji remontowej oraz osób chętnych , które zgłosiły się do wyboru tylko koloru lamperii. Temat wzorów geometrycznych- miodków nie był przedmiotem czerwcowego spotkania.

ALSAELRKEAT 

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 11:18   Re: Remont klatek

Elizja napisał/a:
O ile mnie pamięć nie myli , to było przeprowadzone głosowanie na temat malowania klatek schodowych i korytarzy . Pomysł nie przeszedł . Więc z jakiego powodu i na podstawie jakiej uchwały odbywa się remont klatki schodowej w 45 ? Na podstwie jakiej uchwały i jakich dokumentów i wygranego przetargu weszła firma remontowa i malowane będą klatki skoro właściciele nie wyrazili zgody w głosowaniu ?
Eureka uprawia samowolkę i marnuje nasze pieniądze . :oops:

Widać, że temat malowania klatek trwa od lat. Mimo, że Mieszkańcy są wciąż przeciw to Eureka i tak je maluje. A jej argumenty są nieprzekonywujące i udokumentowane, mało wiarygodnymi dokumentami.

Ludzie, co z Wami, czy nie przeszkadza Wam autorytarny sposób zarządzania przez Eurekę ?

marsm

Wysłany: Nie Lip 01, 2018 19:53   

Proszę państwa! Klatki schodowe pomalowane są niecały rok, a na niektórych piętrach przy windach ściany już były brudne, na korytarzach też były ślady na ścianach, obecnie z niemałym trudem domyte. To efekt nieuwagi i totalnego niechlujstwa rowerzystów i hulajnogistow, w tym zwłaszcza bachorów, którzy prowadząc swoje jeżdżace sprzęty do windy nagminnie brudzą ściany kołami i uchwytami(w przypadku hulajnog). Proszę państwo pouczcie swoje rozwydrzone bachory, że po klatkach schodowych nie jeździ się na hulajnodze, a prowadząc rower można zrobić to tak, żeby nie pobrudzić ścian. No chyba, że dzieci nauczone są mieszkać w brudzie i tak lepiej się czują. Dziś widziałem jak młody sportowiec wjeżdżał do windy siedząc już na rowerze. Jego kolega w tym czasie nie zwracał uwagi, że koło opiera o ścianę i zostawia na niej czarny ślad. I starszych też prosze o uwagę. Chcał bym jak najdłużej mieszkać z czystymi klatkami schodowymi. A jak już się komuś zdarzy pobrudzić ścianę, to umyć ją wcale nie jest trudno. Wystarczy czysta, mokra szmatka. W domu możecie brudzić sobie ściany do woli. Jest mi to obojętne, ale o część wspólną prosze dbajcie. W końcu to spory koszt pomalować cały blok. Nie po to go ponieśliśmy, żeby w krótkim czasie znów było jak było.

Odpowiedz do tematu