forum poleska.net Strona Główna forum poleska.net
Forum mieszkanców Poleskiej 43-45-47

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
akt notarialny - odpisanie gruntu
Autor Wiadomość
jolka2018 

Wysłany: Śro Paź 12, 2011 19:37   akt notarialny - odpisanie gruntu

Witam, mój tata przepisała na mnie i moje siostry kawałek gruntu rolnego, który mamy przeznaczyc pod budowę domu.
W akcie notarialnym zostało to tak zapisane:
" ..... zobowiązuje się nieodpłatnie przenieść własność dwóch niezabudowanych działek gruntu obszaru około 1.000 (jeden tysiąc) m2 na rzecz swoich sióstr ....... ........ w terminie 10 (dziesięciu) lat od dnia dzisiejszego"

Pierwsze kropki to imię i nazwisko mojej siostry, której zostało przepisane gosp. rolne, a kolejne to moje i mojej siostry.

Chciałabym się dowiedziec czy mogę wymierzyc działkę i przepisac ją na siebie i czy w związku z tym moja siostra nie będzie ponosic żadnych konsekwencji, odnośnie dopłat z UE, które pobiera na wszystkie grunty.

marsm

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 11:03   

W kancelarii adwokackiej porady prawne są płatne. :mrgreen:

jolka2018 

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 11:09   

Dlatego pytam tutaj :)

marsm

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 14:56   

Jeżeli Twój tata przenosi własność swojej ziemi na rzecz dwóch sióstr,( Twoją i Twojej siostry), to Boże, co się tam w tym domu działo!! Wynika z tego, że Twój tata jest Twoim bratem, takoż Twojej siostry!! Sodomia z Gomorią. A co na to babcia i Wasza mama?? Nie wiedziały?? Może się jeszcze nie przedawniło, zgłoś w prokuraturze. Ten notariusz to też musiał być człowiek uczony w piśmie! Pozdrów psiaka, jak to suczka, to możemy zostać kumami :mrgreen:

jolka2018 

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 15:02   

marsm napisał/a:
Jeżeli Twój tata przenosi własność swojej ziemi na rzecz dwóch sióstr,( Twoją i Twojej siostry), to Boże, co się tam w tym domu działo!! Wynika z tego, że Twój tata jest Twoim bratem, takoż Twojej siostry!! Sodomia z Gomorią. A co na to babcia i Wasza mama?? Nie wiedziały?? Może się jeszcze nie przedawniło, zgłoś w prokuraturze. Ten notariusz to też musiał być człowiek uczony w piśmie! Pozdrów psiaka, jak to suczka, to możemy zostać kumami :mrgreen:

Nie rozumiesz chyba o co mi chodzi.... Mój tata chciał zabezpieczyc mnie i moją siostrę na przyszłośc, tak aby moja najstarsza siostra nie wystawiła nas do wiatru z tymi działkami... Sama tego nie rozumiem, aczkolwiek chciałabym się dowiedziec jak to rozgryźc.
PS. Babci nie mam :P
A co do shih tzu to jest to suczka...

marsm

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 15:25   

Nie jestem specem od prawa własności, ale jest to tylko zobowiązanie się Twojej siostry, na podstawie którego, jeżeli nie wywiąże się ona w ciągu 10 lat, będziesz mogła dochodzić swoich praw przed sądem, być może z różnym skutkiem. Póki co, niczego nie możesz wymierzać na jej ziemi, a tym bardziej niczego na siebie przepisywać. To ona może ew. w akcie dobrej woli przepisać tę działkę na Ciebie wcześniej, a i to nie wiem czy nie opodatkowanym aktem darowizny. A dopłaty będzie pobierać na całość do czasu prawnego przepisania przez nią działki.
No to Maks pewnie ją dopadnie tę Twoją sunię, bo to pies na baby! Może nawet sama ją przyprowadzisz :mrgreen: . A ładne te szczeniaki robi, oj jakie ładne :mrgreen:

jolka2018 

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 15:27   

A skąd jesteś? Bo akurat za reproduktorem się rozglądam :D

jolka2018 

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 15:27   

A i dzięki za objaśnienie sytuacji :)

marsm

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 16:31   

Z Poleskiej 47. Mój jest czarno biały. Zanim spróbujesz dopuścić to poczytaj o cieczce u suk, bo już dwie panie przyprowadziły za wcześnie, w pierwszym etapie cieczki, kiedy nic z tego być nie może. Cały ten cykl jest poważnie rozciągnięty w czasie i trzeba dość dokładnie określić kiedy pies może zacząć działać, za wcześnie to suka się opędza i wręcz nie lubi amanta :mrgreen:

jender 

Wysłany: Czw Lis 17, 2011 17:10   

Skoro ten zapis jest w akcie notarialnym, to jeśli Twoja siostra nie zrobi tego do czego się zobowiązała (nie przeniesie na Ciebie i siostrę własności) to (ale dopiero po upływie terminu czyli 10 lat) będziesz mogła złożyć w sądzie (sąd właściwy dla miejsca położenia nieruchomości) wniosek o przeniesienie własności nieruchomości. Wtedy sąd na podstawie aktu notarialnego orzeczeniem przeniesie na Was własność odpowiednich części działki. Co do wytyczenia "Twojej działki" to ostateczne zdanie należało będzie do Twojej siostry (właścicielki) ale powinna być tak wytyczona, żeby graniczyła z drogą.

Ada

Wysłany: Czw Wrz 28, 2017 14:07   Re: akt notarialny - odpisanie gruntu

Polecam pytac u źródła w tym temacie czyli w Kancelarii Notarialnej. Te osoby powinny miec odpowiednią wiedzę w temacie. Mi pomogła Pani Jolanta Cejrowska z Tczewa przy niejasnym dokumencie notarialnym sporządzonym u innego notariusza.

Odpowiedz do tematu