forum poleska.net Strona Główna forum poleska.net
Forum mieszkanców Poleskiej 43-45-47

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbieranie głosów pod uchwałami Wspólnoty Nieszkaniowej Poles
Autor Wiadomość
zarządca-EUREKA

Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 14:31   Zbieranie głosów pod uchwałami Wspólnoty Nieszkaniowej Poles

Szanowni Państwo, w dniach 14-15.03.2014r. w godz. 18.00 – 20.00 Administrator Nieruchomości będzie zbierał głosy nad uchwałami. Prosimy o obecność w lokalach właścicieli, którzy byli nieobecni na zebraniu wspólnoty, które miało miejsce w dniu 06.03.2014r. i do tej pory nie oddali głosów nad uchwałami za pomocą dostarczonych do skrzynek pocztowych kart do głosowania.
Informujemy, że na zebraniu obecnych było 6,82% właścicieli, którzy rozpoczęli głosowanie nad uchwałami. Do dnia 19.03.2013r. zagłosowało 22,91% właścicieli. W celu ważności uchwał konieczne jest zebranie ponad 50% głosów. Do tej pory zagłosowano następująco::
- uchwała nr 1/2014 ZA - 22,23% głosów, PRZECIW – 0,68% głosów
- uchwała nr 2/2014 ZA - 22,02 % głosów, PRZECIW - 0,89 % głosów
- uchwała nr 3/2014 ZA - 20,46 % głosów, PRZECIW - 1,83 % głosów
Informujemy, że w druku kart pojawił się błąd. Nie ma uchwały nr 4.
Właścicieli, którzy do tej pory nie zagłosowali prosimy o oddanie głosów za pomocą kart do głosowania.
Wypełnione karty prosimy w trybie pilnym wrzucić do skrzynki kontaktowej zarządcy umieszczonej na parterze klatki schodowej, dostarczyć do biura zarządcy lub odesłać na adres e-mail: m.sakowska@eureka.wroclaw.pl

Marta Sakowska
Administrator Nieruchomości
Ostatnio zmieniony przez zarządca-EUREKA Pon Kwi 14, 2014 09:17, w całości zmieniany 1 raz  

konwalia

Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 22:01   

"w dniach 14-15.03.2013r. w godz. 18.00 – 20.00". Wynaleziono wehikuł czasu?

KrztuszaKutusza 

Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 18:24   

Nikogo nie było. Pojawiła się tylko karta w skrzynce na listy.

zarządca-EUREKA

Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 11:35   

Niestety fizycznie jest niemożliwe przejście całego budynku w ciągu 2 dni. Zbieranie głosów będzie kontynuowane po długim majowym weekendzie.

B@rt 

Wysłany: Nie Kwi 02, 2017 22:54   

Jakieś wieści po Zebraniu Wspólnoty ??

marsm

Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 20:40   

Przeczytałem propozycje uchwał, które mamy przegłosować. I do teraz przecieram oczy ze zdumienia. Cala władza, bez jakiegokolwiek nadzoru z naszej strony w ręce pani Gleń. Mamy przegłosować, że zgadzamy się na partycypację w kosztach utrzymania dróg dojazdowych, bez najmniejszego pojęcia o tym jakie to koszty. Podpisać umowę może zarządca. Jaką umowę, do jakiej wysokości. Ktoś wie?? Była odpowiedź od sąsiedniej wspólnoty na nasze zapytanie?? Podali jakąś kwotę?? Ktoś wie?? Mamy zatwierdzić wydatki za 2016 rok, gdzie kwota wynagrodzenia zarządcy przewyższa prawie dwukrotnie kwotę na utrzymanie czystości i zieleni na terenie wspólnoty. Co takiego zarządca zrobił w 2016 roku?? Nie zrealizował nic z zamierzeń, nawet mimo podjętych uchwał. Malowanie klatki schodowej to taki problem?? Efekt to wydumane wzorki na ścianie z wejściem do windy w celu podwyższenia wartości robocizny. Jak się daje to się kraje. Im wyższa faktura, tym wyższa "prowizja"?? Co z zapowiadanym, koniecznym podobno remontem pokrycia dachu?? Skąd podwyżka składki na fundusz remontowy?? I to prawie dwukrotna?? Z 30 na 50 groszy?? Ma ktoś wiedzę, w jaki sposób spowodować jakiś rodzaj audytu pracy zarządcy?? Jest jakiś organ nadrzędny poza głosami mieszkańców, które sa praktycznie bez znaczenia w takiej sprawie, gdyż jak je zebrać?? Daliśmy zarządcy prawo decydowania o wszystkim, bez jakiegokolwiek nadzoru z naszej strony. Zarządca nie informuje nas o niczym. Administrator również. Robią co chcą. Chciał bym doprowadzić do kontroli działań zarządcy w zakresie pracy na rzecz naszej wspólnoty. Ktoś chce mi pomoc??

lulu 

Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 11:47   

Dokładnie tak! Eureka tak skonstruowała zapisy uchwał, aby i wszystkim decydować. Daje to nawet prawo Eurece do zadecydowania o otwarciu dogi i zrobienia przelotówki na Poleskiej. Była prośba na zebrania, aby te uchwały nie były tak ogólne i nie dawały pełni władz Eurece, bo celowo są tak sformułowane. Niestety Eureka nie zgodziła się. Podwyżka Funduszu remontowego spowodowana jest tym, ze naprawa kotła pochłonie praktycznie cały Fundusz remontowy zbierany latami, oczywiście malowania już nie będzie, bo jak mowila Eureka to koszt ok 100 000. Jeśli zmienią kocioł to potrzebne będzie dostosowanie grzejników w mieszkaniach, to wszystko będzie kosztować, a o tym nikt nie mówi. Pozostałe naprawy to już chyba z naszych kieszeni będą, bo odbudowanie Funduszu remontowego będzie trwało. Każdy powinien wyciągnąć wniosku, ale czy ktoś się jeszcze interesuje?

marsm

Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 17:31   

Drodzy sąsiedzi, współwłaściciele nieruchomości Poleska 43-47b.

Proszę o niegłosowanie przedstawionych przez Zarządcę naszej wspólnoty A. Gleń gdyż:

1) Przed zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za 2016r udam się do siedziby Eureki i poproszę o przedstawienie dokumentów (faktur) odnośnie poniesionych kosztów. Przedstawię Państwu efekty i wtedy będzie się można zastanowić nad przegłosowaniem tej uchwały.

2)Uzależnienie podjęcie uchwały o podwyższeniu kwoty składki funduszu remontowego od wyniku sprawdzenia faktur z wykorzystanych środków za 2016 rok oraz przedstawienia przez Zarządcę konkretnych kosztów, które mają być poniesione przez nas na remont kotłowni(wymianę kotłów), partycypację w użytkowaniu drogi dojazdowej przez teren wspólnoty Gorlicka oraz innych zamierzeń lub przewidywanych kosztów. Może niektóre da się zminimalizować lub nawet wyeliminować.

3)Uchwała dotycząca szlabanu na teren posesji. Przewidywany koszt podany przez Eurekę to ok. 15 tys zł. W internecie bez trudu znalazłem ofertę za 6,5 tys zł.(http://www.rfidpolska.pl/sklep/systemy-rfid/system-parkingowy-rfid/) Skąd kwota podana przez Zarządcę?? Chyba z dożywotnią gwarancją??

Biorąc powyższe pod uwagę proszę osoby podzielające moje zastrzeżenia o powstrzymanie się od głosowania. Nie dajmy się prowadzić jak stado baranów do strzyżenia.

W dniu dzisiejszym wysyłam do nasze uroczej Administrator pani Katarzyny Zygner maila o poniższej treści:

W związku z wątpliwościami dotyczącymi sprawozdania z zarządu nieruchomością wspólną oraz przedstawionych propozycji uchwał 1-5/2017r proszę o przygotowania spotkania w celu zapoznania się przeze mnie z dokumentami rozliczeń kosztów za 2016 rok oraz przedstawienia argumentów, które skłaniają do przyjęcia uchwał w przedstawionej formie. Z mojego punktu widzenia propozycje są absolutnie nie do przyjęcia, naruszają podstawowe prawa równości stron, dają zbyt duże prawa Zarządcy przy całkowitym braku informowaniu członków wspólnoty o zamierzeniach, kosztach i innych ważnych okoliczności dotyczących naszej własności. Dotychczasowa współpraca z Eureką wykazała, że zarządca nie ma ochoty konsultować posunięć lub ich nawet przedstawiać. Swoista samowładza na naszym mieniu. Na to nie można się zgodzić.

Z poważaniem : Marek Czapluk.

marsm

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 15:14   

Dla przykładu jeden szlaban sąsiadów:

https://szlabanyparkingowe.com/dlugosc-ramienia-6-5-m-c-17_19_145.html

JACK 

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 19:09   

Popieram w całej rozciągłości! Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje.

Pearson 

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 22:46   

Czy ten obłęd szlabanowy udzielił się naszej wspólnocie również? Po co sobie utrudniać życie?

JACK 

Wysłany: Pon Kwi 17, 2017 10:10   

Wczoraj w godzinach popołudniowych byłem na spacerze w okolicach naszej wspólnoty. W czasie kilkudziesięciu minut, zauważyłem jak kilka osób, wychodząc z budynku wspólnoty Gorlicka, kieruje się w kierunku"naszego"parkingu na wysokości bramy nr 43 i odjeżdża zaparkowanymi tam samochodami. Zapraszając gości, zdając sobie sprawę, że zamknięty jest szlaban wjazdowy, powinienem się liczyć z koniecznością jego otwarcia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zapraszam kogoś i liczę, iż znajdzie miejsce do zaparkowania na terenie innej wspólnoty, nie posiadającej szlabanu. Tyle w kwestii jednego z minusów montowania szlabanów. Ponadto oglądałem program, z którego treści wynikało, że kilka dużych miast już"wypowiedziało wojnę"wspólnotą które się grodzą.

alfik T-15 (507)

Wysłany: Pon Kwi 17, 2017 13:39   

szlabany obok wcale nie poprawiły sytuacji
jak miejsca nie było tak nie ma dalej
najbardziej zadowolona z całego przedsięwzięcia jest tylko firma montująca szlabany
i tylko ręce zaciera na kolejnych fanatyków

nie pozostaje nic innego jak zagłosować zgodnie ze swoim przekonaniem

marsm

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 14:20   

Pani administratorka ustaliła termin spotkania na dzień 25.04. w siedzibie Eureki. Ja będę tam ok godz. 12.00. Jeżeli ktoś dysponuje czasem i też jest zainteresowany, to było by miło.

PiK

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 14:56   

Codziennie widzę osoby parkujące na naszym parkingu i maszerujące na Gorlicką. Gdy ruszy blaszak będzie jeszcze gorzej. Zagłosowałem za szlabanem i mam nadzieję że większość też tak zrobi.

marsm

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 18:40   

Mam nadzieję, że zwróciłeś też tym osobom uwagę na niestosowność takiego zachowania.

lulu 

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 19:04   

Podobno większość zdecydowana jest przeciwko szlabanom, wiec będziemy mogli zapomnieć o szkabanach! Życzę powodzenia tym co nie maja miejsca parkingowego.

B@rt 

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 21:31   

ale co znaczy że nie zwrócił uwagi osobom na niestosowność takiego zachowania ???

marsm

Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 09:55   

Znaczy, że milcząco akceptuje fakt parkowania u nas osób spoza wspólnoty. Brak zwrócenia uwagi pewnie odbierana jest przez tych ludzi jako milcząca zgoda na ich postępowanie. Oni nie przeczytają na forum stękania, że nam się to nie podoba. Ale i tak podejrzewam, że chodzi o godziny przedpołudniowe i klientów jednej z firemek z Gorlickiej, najpewniej tej pseudo rehabilitacji z "fotelami Parkinsona". Więc z tej strony nie ma tragedii.

marsm

Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 13:24   

Jestem po spotkaniu z naszą panią administratorką i zapoznałem się z grubsza z dokumentami dotyczącymi wydatków naszej wspólnoty za 2016 rok oraz z wyjaśnieniami odnośnie moich wątpliwości ujętych w przedstawionych powyżej punktach. Zostałem przekonany w miarę logicznymi argumentami co do przegłosowania uchwał w proponowanym kształcie. Wysokość przewidywanych wydatków w wariancie wymiany obu kotłów (jednym z trzech rozważanych) może sięgnąć kwoty 250-270 tys. zł. Wybór wariantu i rozstrzygnięcie ofert firm wykonujących prace i dostarczających kotły(kocioł) ma odbyć się przy udziale członków wspólnoty, w tym i moim. Co do szlabanu, to ja osobiście jestem za, a raził mnie tylko przewidywany koszt. Jest to jednak tylko przewidywany możliwy koszt, raczej maksymalny, a w razie pomyślnego przegłosowania uchwały, mam nadzieję, wybór spośród kilku ofert też zostanie przeprowadzony przy udziale członków wspólnoty, w tym i moim.;-). Tak więc przegłosujmy te uchwały i niech Eureka podejmuje działania w celu realizacji zadań w nich określonych. Uzyskałem też informację, że podjęte jednak zostaną jeszcze w tym roku prace remontowe klatek schodowych, tak aby do końca 2018 roku wszystkie klatki zostały odnowione. Przekonano mnie tez do podniesienia kwoty składki na fundusz remontowy, bloki się starzeją i musimy liczyć się z rosnącymi kosztami utrzymania ich w dobrym stanie.(z czasem niezbędny będzie remont dachu, ocieplenia i elewacji, instalacji). W razie pytań proszę pisać, będę wiedział to odpowiem lub postaram się dowiedzieć.

Odpowiedz do tematu